Z okazji święta zakochanych w Centrum Kultury odbył się 11. lutego o godz. 19:00 bluesowy koncert Blues Combo – Russ Green (USA) Harsh Guitar Mark (POLSKA) . Russ Green (USA – Chicago) -harmonica, vocal. Młody harmonijkarz i wokalista jest częścią nowej generacji chicagowskiego bluesa.

Grał, koncertował i nagrywał z wieloma bluesowymi wspaniałościami, z nominowanymi i zwycięzcami Grammy Award – John Primer i Lurrie Bell. Russ był jednym z wielu harmonijkarzy prezentowanych na dwóch płytach CD z zamiarem pokazania siły obecnej chicagowskiej harmonijki bluesowej: Diamond in the Rough i More Rare Gems. W swoje twórczości inspirował się Jimmi Hendrixem i Suger Blue. Harsh Guitar Mark (Polska – Kuźnia Raciborska) -guitar, vocal.

Jedyny w Polsce wykonawca głębokiej tradycji bluesa -downhome blues. Wykonuje różne style bluesa -delta blues, chicago blues, texas blues, louisiana blues. Artysta grał z wielkimi artystami z USA: harmonijkarzem Bobem Corritore, pianistą Shrimp City Slimem, Harmonica Hindsem, ostatnio z potrójnie nominowanym do Grammy harmonijkarzem Billy Branchem z Chicago. Marek promuje sensu stricte bluesa (real blues) w Polsce, od wielkich scen po granie na ulicach, opowiada o bluesie i jego historii. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society. galeria foto Adam Żyworonek