Trwają ferie zimowe! Nie siedź w domu, skorzystaj z bogatej oferty przygotowanej przez Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Obozów Jenieckich, kompleks sportowy “Arena ” oraz żagańskie szkoły podstawowe i gimnazjalne! Zapraszamy!

Atrakcje, z których można skorzystać podczas ferii zimowych, znajdziecie Państwo w załącznikach. Ponadto od poniedziałku do piątku w godz. 10. 00-14. 00 czynne będą boiska ORLIK przy PSP Nr 2 oraz PSP Nr 3. W przypadku złych warunków pogodowych zajęcia odbywać się będą na sali gimnastycznej, a będą to: – piłka koszykowa -forma zabawowa i ścisła zachowując zasady gry fair &ndashplay, – piłka siatkowa -mini piłka siatkowa i właściwa gra, – piłka nożna -elementy z piłki nożnej, rozgrywki grupowe, – gry i zabawy na wesoło.

W okresie ferii zimowych w ramach realizacji programów profilaktycznych, we wszystkich szkołach podstawowych oraz gimnazjach w Żaganiu, w wymiarze 6 godzin dziennie, prowadzone będą zajęcia opiekuńczo -wychowawcze z dożywianiem, dla wcześniej zakwalifikowanych dzieci. Ponadto, również w ramach programów profilaktycznych, odbędą się dwa otwarte seanse filmowe oraz wycieczki autokarowe dla dzieci z żagańskich szkół, uczestniczących w półkoloniach zimowych. W roku 2015 na akcję FERIE ZIMOWE miasto Żagań przeznacza kwotę 37 881 zł.