20 września Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Św. Józefa wraz z organizacjami społecznymi i kultury zaprasza serdecznie na VIII Festyn Parafialny “Spotkania z Muzami przy kościele Świętego Krzyża”.

Tegoroczna impreza odbywać się będzie w wokół kościoła św. Krzyża. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Będzie można skosztować tradycyjnych potraw. Dzięki pomocy Urzędu Miasta Żagań i Centrum Kultury będą organizowane konkursy dla dzieci. W ramach festynu będzie możliwość zwiedzania kościoła z przewodnikiem. Na zakończenie festynu organizatorzy zaplanowali (przy współpracy z TVP Historia i austriackiej telewizji ORF) projekcję filmu dokumentalnego “Królowe Kongresu Wiedeńskiego”. Jest to film ukazujący zakulisowe działania polityczne z udziałem dwóch żagańskich księżnych Doroty i jej siostry Wilhelminy. Produkcja filmu odbyła się  w 2013 roku z budżetu Austrii. Dokument też upamiętnia dwusetną rocznicę obrad Kongresu Wiedeńskiego z 1815 roku.

Wśród przygotowanym atrakcji zaplanowano również konkurs z nagrodami “Kup Talon – Szczęśliwy Los”, występy lokalnych grup śpiewaczych, kiermasz taniej książki.

Celem festynu jest zebranie środków finansowych na drugi etap remontu zabytkowego ogrodzenia. Dotychczasowe prace przeprowadzono dzięki dotacjom otrzymanym od Województwa Lubuskiego, Starostwa Powiatowego w Żaganiu i Urzędu Miasta Żagań, a także darowiźnie od Fundacji KGHM Polska Miedź.