W sobotę 24 października w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Żagań o godzinie 9.00 i 11.00 odbyły się uroczystości z okazji  pasowania na ucznia dzieci z klas pierwszych żagańskich szkół podstawowych. W dwóch imprezach wzięło udział łącznie 375 uczniów z siedemnastu klas pierwszych, którym towarzyszyli rodzice, wychowawcy klas oraz dyrektorzy szkół.

galeria foto AdamŻyworonek

Spotkania rozpoczęto hymnem państwowym, a następnie życzenia złożyli uczniom i rodzicom Burmistrz Miasta Żagań Daniel Marchewka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Zbigniew Białkowski.

Przed przystąpieniem do ceremonii pasowania swoje umiejętności zaprezentowali tancerze Sekcji Tańca Centrum Kultury w Żaganiu prowadzonej przez Artura Niezgodę. Kolejnym i najważniejszym punktem programu było ślubowanie, podczas którego pierwszoklasiści przyrzekali uroczyście: „wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy, szkoły oraz domu rodzinnego, przysparzać dumy nauczycielom i rodzicom, swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość, być wzorowym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.”

Po ślubowaniu burmistrz Daniel Marchewka wraz z naczelnikiem Wydziału Oświaty Zbigniewem Białkowskim oraz Przewodniczącą Rady Miasta Żagań Wandą Winczaruk i Przewodniczącym Komisji Zdrowia i Oświaty Bartłomiejem Wosiem dokonali pasowania na ucznia. Podczas ceremonii uczniowie otrzymali od wychowawców i dyrektorów szkół akty pasowania i książeczki ufundowane przez burmistrza oraz cukierki od Rady Miasta.

Na zakończenie uroczystości podziękowania na ręce burmistrza Daniela Marchewki złożyli rodzice pierwszoklasistów, a następnie wszystkich gości zaproszono do wspólnych zdjęć pamiątkowych, po których dzieci otrzymały od burmistrza zdrowe soczki oraz bilety wstępu na basen Arena Żagań. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy pierwszoklasistom i ich rodzicom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.