28 października w Sali Konferencyjnej żagańskiego Urzędu Miasta podpisano porozumienie o przystąpieniu klubów WKS Sobieski-Arena Żagań oraz UKS Spartak do Akademii Siatkówki Skry Bełchatów. Projekt prowadzony przez mistrzowski klub ma na celu wsparcie trenerskie lokalnych klubów sportowych i propagowanie siatkówki wśród młodzieży. Od dzisiaj adepci piłki siatkowej z Żagania będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne doświadczonych działaczy bełchatowskiego klubu. Jak zapewniał w trakcie dzisiejszego spotkania wiceprezes Zarządu Skry Grzegorz Stawinoga, zdolna młodzież może liczyć na szerokie wsparcie klubu.

Do zawarcia dzisiejszej współpracy doszło z inicjatywy Krzysztofa Sieńko. W imieniu burmistrza Daniela Marchewki powitał gości naczelnik Zbigniew Białkowski, który zaprosił do korzystania z bazy sportowej w Żaganiu i organizowania na terenie miasta meczy pokazowych. “Siatkówka odgrywa w Żaganiu ogromną rolę, a władze miasta wspierają każdą inwestycję w młodzież” – podkreślił Zbigniew Białkowski.

Porozumienie o przystąpieniu do Akademii Siatkówki podpisali wiceprezes Zarządu Klubu Skra Bełchatów Grzegorz Stawinoga, Prezes Zarządu WKS Sobieski-Arena Żagań generał Aleksander Bortnowski, dyrektor Kazimierz Poprawski oraz Prezes Zarządu UKS Spartak Monika Nowotna.