Od najbliższego poniedziałku 18 stycznia uczniowie żagańskich szkół rozpoczynają ferie zimowe. Po okresie intensywnej pracy czeka na najmłodszych zasłużony odpoczynek. Aby czas ten został ciekawie wypełniony, żagańskie instytucje kultury tradycyjnie przygotowały dla najmłodszych ciekawą ofertą kulturalną i sportową.

Zapraszamy do zapoznania się z Mocną ofertą Centrum Kultury inspirowaną sagą Gwiezdne Wojny, propozycją Miejskiej Biblioteki Publicznej inspirowaną twórczością Henryka Sienkiewicza, sportową ofertą “Areny” Żagań, historyczną opracowaną przez Muzeum Obozów Jenieckich.

Zajęcia w ramach ferii zimowych potrwają do 29 stycznia 2016 roku. Życzymy udanego wypoczynku!

 

Centrum Kultury w Żaganiu zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach podczas zimowych ferii, które odbędą się od 18.01 do 29.01.2016 w sali 041 Pałacu  Książęcego w Żaganiu. Dla dzieci przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji m.in: poranki kinowe, gry i zabawy integracyjne, X-Box, karaoke, warsztaty plastyczne, pieczenie kiełbasek przy ognisku, a w przypadku zimowej aury zabawy na śniegu. Młodzież i osoby lubiące dreszczyk emocji zapraszamy na darmowe projekcje horrorów, które odbędą się w każdy wtorek o godz. 18:00 w holu piwnicznym Pałacu Książęcego. 22 stycznia (piątek) o godz. 16:00 zapraszamy do sali Kryształowej Pałacu dzieci z babcią i dziadkiem na muzyczny spektakl „Kryształowa Królowa Śniegu” połączony z mini koncertem życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka (wstęp 10 zł od osoby – bilety można kupić w biurze  Organizacji Imprez Centrum Kultury od godz 8:00 – 15:30). 27 stycznia (środa) zaplanowana jest wycieczka do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, gdzie odwiedzimy Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus (koszt wycieczki 20 zł – zapisy w biurze Organizacji Imprez Centrum Kultury od godz 8:00 – 15:30). Zapisy na zajęcia stacjonarne od 18 stycznia w biurze działu Organizacji Imprez (ul. Szprotawska 4, pok. 164, tel. 068 477 64 78).

W okresie ferii zimowych w ramach realizacji zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, we wszystkich żagańskich szkołach podstawowych oraz gimnazjach prowadzone będą, w wymiarze 6 godzin dziennie, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z dożywianiem, Zajęcia przeznaczone będą, w szczególności, dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych problemem alkoholowym. Programy zajęć uwzględniać będą działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i promocji zdrowego stylu życia. W ramach organizacji zajęć ze środków Programu sfinansowany zostanie również zakup materiałów papierniczych, środków czystości, nagród dla dzieci za udział w konkursach o tematyce z zakresu profilaktyki uzależnień oraz organizacja wycieczek. Planuje się, że w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych łącznie weźmie udział 150 dzieci.

Warunkiem uczestnictwa dziecka w zajęciach jest jego wcześniejsze zakwalifikowanie przez komisję szkolną.

W okresie ferii zimowych prowadzone będą również zajęcia sportowe na boiskach “Orlik”. Od 18 do 29 stycznia 2016 roku zajęcia prowadzone będą w wymiarze 4 godzin dziennie (od godziny 10:00 do 14:00) na boisku przy PSP nr 2, natomiast przy PSP nr 3 w pierwszym tygodniu ferii zimowych (w godzinach od 10:00 do 14:00).