Precyzja, szybkość połączona z techniką oraz koncentracja. Tak można podsumować cechy dobrego tenisisty stołowego. Przez trzy dni pięćdziesięciu zawodników – żołnierzy rywalizowało w Żaganiu o miano najlepszego z najlepszych. 

Tegoroczne mistrzostwa w tenisie stołowym Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ) grupy pierwszej – 11LDKPanc przeprowadzone zostały na żagańskiej Arenie w dniach od 24 do 26 lutego br. Celem trzydniowych rozgrywek, prócz walki o podium, było także wyłonienie reprezentacji grupy do przyszłych mistrzostw Wojska Polskiego w tej dyscyplinie sportu.

W szranki stanęło dziesięć pięcioosobowych zespołów grupy pierwszej, wśród której znaleźli się przedstawiciele wszystkich jednostek wojskowych Czarnej Dywizji, a także reprezentanci 1 pułku saperów z Brzegu, 6 brygady powietrzno – desantowej z Krakowa, 21 brygady strzelców podhalańskich z Rzeszowa oraz Komend Poligonu Żagań i Wędrzyn. Organizatorem zakończonych mistrzostw był 11 batalion dowodzenia z Żagania.

Pingpongowe potyczki były niezwykle zacięte. Przez trzy dni na dwunastu stołach jednocześnie rozegrano czterysta dwadzieścia pięć meczów. – W tenisie stołowym rywalizacja zawsze stoi na bardzo wysokim poziomie. Wielu zawodników z naszych jednostek to gracze ligowi, reprezentujący naprawdę świetną technikę. – zaznaczył starszy chorąży Marek Ostrowski, główny organizator imprezy i jednocześnie sędzia mistrzostw.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet miejsce pierwsze wywalczyła porucznik Marta Miś z 10BKPanc ze Świętoszowa. Tuż za nią sklasyfikowana została szeregowy Ewelina Kałużna z 4Zpplot z Czerwieńska, zaś brąz wywalczyła reprezentantka Międzyrzecza, szeregowy Bożena Chocimko z 17WBZ.

Wśród mężczyzn w grupie do lat 35 miejsca od pierwszego do trzeciego wywalczyli odpowiednio: szeregowy Wojciech Chwastniak z 4Zpplot z Czerwieńska, starszy szeregowy Wojciech Iwaszczyszyn z brzeskiego 1psap oraz szeregowy Marcin Wołowicki z 23 Śpa z Bolesławca.

W grupie powyżej 35 lat mężczyzn złoto wywalczył kapitan Andrzej Kowalczyk z 17WBZ z Międzyrzecza. Srebrny kruszec przypadł zawodnikowi brygady ze Świętoszowa, kapralowi Piotrowi Rzeźniczakowi, zaś na trzecim miejscu podium stanął szeregowy Paweł Smoliniec z 21bsp z Rzeszowa.

W klasyfikacji drużynowej laur pierwszeństwa zdobyła reprezentacja 1psap z Brzegu. Tuż za nią sklasyfikowani zostali reprezentanci 10BKPanc ze Świętoszowa, zaś trzecie miejsce wywalczyli przedstawiciele 17WBZ z Międzyrzecza.

Tekst: ppor. Krzysztof Gonera

Foto: ppor. Krzysztof Gonera, chor. Rafał Mniedło ,Adam Żyworonek

galeria foto Adam Żyworonek