Pingpongiści Żagańskiego Stowarzyszenia Tenisa Stołowego występujący w lubuskiej lidze tenisa stołowego rozegrali ostatnie spotkania  rundy play off  kończąc tym samym sezon rozgrywkowy 2015/2016. Trzecioligowcy w składzie Marcin Piotrowski, Tomasz Szewczyk, Jacek Lorenc i Andrzej Michalak zajęli wysokie 3 miejsce w tabeli. Druga drużyna ŻSTS występująca w IV lidze (grupa południowa) uplasowała się na 2 miejscu, zaś ekipa piątej ligi (grupa południowa ) zajęła 3 miejsce .

Wart podkreślenia jest fakt, iż drużyny żagańskiego klubu tj. III , IV oraz V ligi wszystkie uplasowały się w pierwszej trójce w tabeli każdej z lig, co jest niewątpliwie sporym sukcesem i świadczy o wysokiej formie zawodników w tym sezonie.

 W sobotę  28 maja na hali Arena w Żaganiu odbył się  Turniej tenisa stołowego z okazji zakończenia sezonu rozgrywkowego 2015/2016.

Zawody były  doskonałą okazją do sprawdzenia swojej formy sportowej przez zawodników. Na turniej zostali zaproszeni tenisiści występujący w barwach Żagania w ostatnich latach (między innymi Krzysztof Kaczmarek – członek kadry narodowej seniorów i wielokrotny medalista mistrzostw Polski).

 

Wyniki turnieju :

III Liga

 1. Krzysztof Kaczmarek
 2. Marcin Piotrowski
 3. Tomasz Szewczyk
 4. Jacek Lorenc

IV  i  V liga

 1. Piotr Rzeźniczak
 2. Tomasz Płocek
 3. Krzysztof Piotr
 4. Paweł Klejbach

Niezrzeszeni

 1. Dariusz Ściana
 2. Daniel Marchewka
 3. Dariusz Wichowski
 4. Paweł Podolski