Burmistrz Miasta Żagań, Centrum Kultury, Pałac Książęcy, Muzeum Obozów Jenieckich oraz Biblioteka Miejska w Żaganiu zapraszają na wspaniałe wakacje w Żaganiu. Czeka na Ciebie aż 256 wakacyjnych wydarzeń! W tegorocznej ofercie znajdą Państwo żagańską strefę chillu, muzyczne podróże, dyskoteki plenerowe, basen w rewelacyjnych cenach, kino pod chmurką, liczne atrakcje dla najmłodszych, sport na orlikach, Akademię Pana Kleksa w Bibliotece oraz zajęcia stacjonarne z Centrum Kultury, które zaprasza na “Wakacyjną akademię” dla dzieci w wieku szkolnym (od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej – zapisy i deklaracje w biurze Działu Organizacji Imprez Centrum Kultury do pobrania w dniu rozpoczęcia zajęć, od 5 lipca).

 

Specjalnie dla najmłodszych uruchomiona zostanie sala zabaw, na której w godzinach od 14:00 do 16:00 od wtorku do piątku mali mieszkańcy Żagania mogą pobawić się bezpłatnie w kolorowych tunelach i kulkach – sala zabaw otwarta będzie w Sali Stendhala Pałacu Książęcego na parterze budynku. Wszystkie zajęcia oraz atrakcje podczas wakacji są bezpłatne.

Dzieci starsze zapraszamy do odwiedzenia naszego Muzeum Obozów Jenieckich, gdzie w okresie wakacyjnych można wziąć udział w atrakcyjnych wycieczkach edukacyjnych połączonych z konkursami (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu):

  – rozpoznawanie guzików z mundurów jenieckich, rozpoznawanie flag państwowych (w tym historycznych), posługiwanie się kompasem, posługiwanie się mapą i znajomość znaków topograficznych, konkursy wiedzy historycznej dotyczącej problematyki jenieckiej.

Na terenie Muzeum istnieje możliwość zorganizowania ogniska.