We wtorek 19. lipca zaprosiliśmy mieszkańców „pod namiot” na osiedlu XXX-lecia na rozmowy o rewitalizacji Żagania. Chętnie odwiedzali nas mieszkańcy, którzy w rozmowie z pracownikami urzędu i wypełniając ankietę, mieli okazję do wypowiedzenia się w sprawie jakości życia w Żaganiu. Goszczący pod namiotem mieszkańcy składali też propozycje przedsięwzięć na specjalnie przygotowanej tablicy pod hasłem „REWITALIZACJA W ŻAGANIU – CZEKAMY NA TWOJE PROPOZYCJE PROJEKTÓW I DZIAŁAŃ”.

Dla dzieci i młodzieży przygotowana została oferta tematyczna o charakterze plastyczno-konkursowym – zadania konkursowe polegały m.in. na narysowaniu obiektu, miejsca czy też wydarzenia, które ma duże znaczenie i wpływ na jakość życia lub też jeśli takiego obiektu, miejsca czy wydarzenia w Żaganiu brakuje.

Przypominamy, że w sprawie rewitalizacji cały czas można kontaktować się z pracownikami Wydziału Planowania Strategicznego przy ul. Jana Pawła II 15 pok. 7, tel. 684771007, e-mail: rewitalizacja@um.zagan.pl oraz śledzić informacje na stronie Urzędu Miasta.

Działania prowadzone są w ramach projektu:

„Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Żagań o statusie miejskim” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.