Mając na celu zapewnienie jak najszerszej liczbie mieszkańców Żagania elektronicznego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zapraszamy na spotkania, na którym pracownicy ZUS utworzą dla zainteresowanych zaufany profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE), szkoląc w zakresie jego obsługi.

W listopadzie zapraszamy Państwa na dwa tego typu spotkania. Pierwsze odbędzie się 17 listopada w sali nr 13 w Urzędzie Miasta Żagań przy Placu Słowiańskim 17 w godzinach od 9:00 do 14:30. Na drugie zapraszamy szczególnie seniorów. W Pałacu Książęcym w sali 041 pracownicy ZUS pomogą założyć zaufane profile uczestnikom zajęć żagańskiego Uniwersytetu oraz wszystkim zainteresowanym mieszkańcom miasta. Spotkanie to odbędzie się 25 listopada w godzinach od 10:00 do 13:00.

Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu – przez Internet.

W ten sposób uzyskacie Państwo informację:

  • o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach,
  • sprawdzicie wszelkie swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS (np.: informacje dotyczące członkostwa i odprowadzonych składkach do OFE, przynależności do Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i członkach rodziny zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego),
  • przekażecie  i odbierzecie niezbędne dokumenty
  • rozliczycie składki (e Płatnik).