Flamenco, step irlandzki, a także taniec współczesny i ethnojazz – to wszystko mogliśmy zobaczyć podczas wyjątkowego widowiska “Usłyszeć Taniec”, które w ostatni piątek listopada zostało zaprezentowane w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu. Ten niezwykły projekt to jedno z kilku na świecie tego typu przedsięwzięć,  to wydarzenie, które należało zobaczyć!

galeria foto A.Żyworonek 

“Usłyszeć Taniec” to widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, łącząc ze sobą tradycję i nowoczesność. To niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk.

Spektakl muzyczny pod kierownictwem Tomasza Bieli tworzą wybitni muzycy reprezentujący różne kultury muzyczne: Damian Kowaliński, Witold Kulczycki, Małgorzata Mycek, Piotr Rogacki i Borja Soto. Efektem ich współpracy jest unikalna, ethnojazzowa fuzja, której celem jest pokazanie możliwości współistnienia kultur we współczesnym świecie.