Dzięki dokapitalizowaniu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego jeszcze w grudniu zakończy się modernizacja stacji paliw przy ul. Młynarskiej. Kończy się też remont zakładowej dyspozytorni.

W tym roku miasto podniosło kapitał zakładowy spółki MZK o 98 tys. zł, w dwóch transzach.  To pieniądze „znaczone”, które burmistrz Daniel Marchewka oraz Rada Miasta przeznaczyli na modernizację ogólnodostępnej stacji paliw przy ul. Młynarskiej.

– Są już dwa zbiorniki podziemne – chwali się Bogdan Mucha, prezes MZK. – Będą nowe dystrybutory i pawilon na stacji, który jest właśnie przystosowywany do naszych potrzeb. Do całkowitego zamknięcia inwestycji brakuje jeszcze tylko ok. 20 tys. zł na przyłącze wodno-kanalizacyjne stacji oraz estetyczną wiatę nad dystrybutorami. Mam nadzieję, że wszystkie prace zostaną zakończone jeszcze zimą.

Prezes zaznacza, że teren zakładu jest rozległy i według koncepcji burmistrza można go wykorzystać na otwarte, komplementarne usługi dla kierowców z miasta i nie tylko. – W ramach tego pomysłu, w przyszłości obok stacji powstaną myjnie bezdotykowe, które rozszerzą naszą ofertę – dodaje B. Mucha. – Mamy już działający, ogólnodostępny punkt wulkanizacyjny, który cieszy się sporym powodzeniem.

Pracownicy chwalą się, że świadczą usługi dla kierowców samochodów osobowych, a także dużych maszyn. Kilka dni temu zakładali ogromną oponę, o średnicy 1,6 metra. Od czasu remontu odcinka ul. Żarskiej z punku korzystają również kierowcy ciężkiego sprzętu.

W grudniu zakończy się też wykonywany sposobem gospodarczym remont pomieszczeń i zaplecza socjalnego nowej dyspozytorni, która powstała w miejscu dawnej tokarni. Będzie w niej zainstalowany zakładowy monitoring. Żeby kierowcom wygodnie było się poruszać, na placu przed stacją, zmieniła się organizacja ruchu. Teraz obowiązuje ruch okrężny, jak na rondzie.

– Z własnych zasobów udało nam się w grudniu zlikwidować stary, zardzewiały przystanek „grzybek”, przy ul. Armii Krajowej – informuje B. Mucha. – W jego miejsce stanął odnowiony, duży przystanek z ławką, który mieliśmy na stanie zakładu. Mam sygnały, że pasażerowie są bardzo zadowoleni.

Zmodernizowana stacja paliw ma służyć mieszkańcom miasta i okolic już okresie świątecznym.