Centrum Kultury przygotowało zajęcia feryjne dla 25 dzieci. W poniedziałek (6 lutego) dzieci zachwyciły warsztaty cyrkowe.

– Spędzałem juz wakacje w Centrum Kultury – powiedział nam dziewięcioletni Maciek Wójcik. – Bardzo mi się podobało. Teraz też chętnie spędzam ferie w pałacu.

Siedmioletnia Wiktoria też już uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez CK i jest zadowolona z przygotowanych atrakcji.

– Nasze zajęcia odbywają się w Sali 041 – tłumaczy Beata Tołpa, dyrektor CK. – Tutaj ilość miejsc jest ograniczona. Ale oprócz zajęć zamkniętych, dla dzieci zapisanych na zajęcia, organizujemy również szereg imprez otwartych, na które może przyjść każdy. Zapraszamy w czwartek 9 lutego, o godz. 10.00 na projekcję filmu dla dzieci „Fistaszki” w holu piwnicznym pałacu, a także teatrzyk „Plastusiowe opowieści” w wykonaniu Edu-Artis z Krakowa. O 18.00 zapraszamy na horror „Obecność 2” w holu piwnicznym.
To nie jedyne atrakcje przygotowane przez CK podczas ferii. W sobotę 11 lutego w godz. 12.00-15.00 można sie wybrać na dziecięce karaoke w Sali 041 pałacu. W niedzielę 12 lutego o godz. 14.00 kolejny seans z cyklu „Żagański Salon Filmowy”. W Sali Inter film familijny „Mój przyjaciel smok”. Rezerwacje pod nr 68 477 64 78. Nie będzie nudy również po feriach, bo już we wtorek 14 lutego WALENTYNKI W ŻAGANIU. Od godz. 17.00 „Kochaj w Żaganiu” – koncert plenerowy zespołu New Massage. Czynna też będzie fotobudka na placu Słowiańskim.
W czwartek 16 lutego zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na pl. gen. Maczka, na uroczyste obchody 72. rocznicy walk o Żagań i ewakuacji żagańskich obozów jenieckich, które zaczną się o godz. 12.00. 
W niedzielę 26 lutego o godz. 17.00 koncert Michała Bajora w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego.
Pełny program ferii i imprez w lutym na stronie www.urzadmiasta.zagan.pl, w zakładce “żagańskie ferie”.