Piksel i Mika – przesympatyczne czworonogi gościły w oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu. Okazją był wspólnie obchodzony Dzień Psa.

Wiktoria i Martyna na Dzień Psa w bibliotece zaprosiły swoją ukochaną suczkę Mikę. – Jednej pani suczka się oszczeniła – opowiedziały nam dziewczynki. – Szukała domu dla maluchów. Wszystkie znalazły chętnych, tylko została sama Mika. Bardzo chciałyśmy ją mieć, a mama się zgodziła.

Siostry zapewniają, że dbają o swojego psa, wyprowadzają go na spacery i karmią. – Mama wychodzi z nią rano – dodają dzieci. – A także gdy jest już ciemno. Tęsknimy za Mika gdy jesteśmy w szkole i myślimy, co robi.

Mice towarzyszył Piksel, pies Magdaleny Śliwak, dyrektorki MBP. – To pierwszy raz, gdy jest sam z dużą grupą dzieci  – stwierdziła M. Śliwak. – Ale oboje dobrze nieśliśmy rozstanie.

Dzieci oglądały film o psach, przygotowany przez bibliotekarki: Alicję Ptasińską i Bożenę Maksymowicz, opowiadały też o swoich doświadczeniach z psami. – Do nas można przychodzić z psami – zaznaczyła B. Maksymowicz. – Ale trzeba je trzymać zwierzaka na rękach, dla jego bezpieczeństwa, żeby nikt nie nadepnął małego pieska.

Oddział dla dzieci i młodzieży jest wyjątkowy, bo nie trzeba w nim być cicho. Można nie tylko czytać książki, ale też się wesoło bawić.

(mt)

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.