W poniedziałek (3 kwietnia 2017 r.) pedagodzy z żagańskich szkół wzięli udział w konferencji naukowej „Szkoła w środowisku”, pod patronatem naukowym Uniwersytetu Zielonogórskiego i honorowym burmistrza Daniela Marchewki.

Ciekawy wykład pod tytułem „Szkoła w „krzywym zwierciadle” – artykułów prasowych przedstawiła profesor dr hab. Inetta Nowosad z UZ, zaś wyniki swoich badań w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprezentowała mgr Renata Socha, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Żaganiu, która jednocześnie była pomysłodawczynią konferencji. W świetle badań okazało się, że dobrostan nauczycieli ma bezpośredni wpływ na ich wyniki w pracy, kreatywność i zaangażowanie. To przekłada się również na uczniów, którzy lepiej pracują i wykazują większe zaangażowania. – Wśród naszych nauczycieli są tacy, którzy kochają swój zawód, ale niekoniecznie miejsce, w którym pracują – wskazała R. Socha. – Inni bardzo lubią swoje miejsce pracy, ale niekoniecznie swój zawód, ale jest też duża grupa nauczycieli, którzy zarówno kochają swoją pracę, jak i szkołę w której pracują. W tej sprawie wypowiadali się młodzi nauczyciele, którzy pracują dopiero od roku, jak i doświadczeni, z 34-letnim stażem.

R.Socha zbadała 129 nauczycieli, w tym 107 kobiet. Wszyscy mieli wykształcenie wyższe.

– Cieszę się z zaszczytu otwarcia konferencji i uczestnictwa w niej – zaznaczył burmistrz D. Marchewka, który wziął udział w przedsięwzięciu razem z dyrektorem Zbigniewem Białkowskim, szefem Departamentu Oświaty i Infrastruktury w magistracie.

(mt)

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.