120 młodych pływaków wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Puchar Sprintu. 

galeria foto A.Żyworonek

Organizatorem imprezy był klub sportowy Stowarzyszenie Pływackie Żagańskie Boberki, zaś sponsorem strategicznym miasto Żagań.

Zawody odbyły się na basenie Arena Żagań. Do miasta przyjechało sześć klubów: Wodnik Wolsztyn, Champion Swimming z Legnicy, Swimm Academy Termy Jakuba z Oławy, Torpeda z Oleśnicy, Towarzystwo Pływackie z Zielonej Góry i 13 reprezentantów Boberków z Żagania. Dzieci i młodzież walczyły w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.

W pierwszej konkurencji, pierwsze miejsce w kategorii 12 lat wywalczyła Maja Furtak z Żagańskich Boberków. Druga była Natalia Gonera z Zielonej Góry, trzecia Weronika Matusiak, również z Boberków.

Świetne wyniki w kategorii chłopców 12 lat, w konkurencji  6 osiągnął Mateusz Truchlewski, reprezentujący Boberki. Zajął on drugie miejsce. Za to był pierwszy w konkurencji nr 8, na 50 metrów stylem dowolnym. W grupie 10 lat i młodsi, w konkurencji nr 6 trzeci był nasz reprezentant Wojtek KubalewskiŁukasz Pawlik był pierwszy w stylu klasycznym, w generalnej klasyfikacji był na wysokim piątym miejscu. W każdej w pięciu konkurencji w jakich startował ustanawiał po raz kolejny wyniki życiowe.

Pełne wyniki zawodów tutaj.

(mt)

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.