W piątek 28 kwietnia niezwykła orkiestra symfoniczna, w której gra również Polka – Zofia Szafrańska, da wspaniały koncert w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego. Wejściówki na to wydarzenie rozeszły się w kilka dni.

W amsterdamskiej orkiestrze nie grają muzycy zawodowi, ale amatorzy, którzy osiągnęli niezwykły poziom. Koncertowali m.in. w prestiżowej Królewskiej Concertgebouw. W ich repertuarze są utwory Straussa, Beethovena, Brahmsa, Berlioza, i wielu innych. Zespół powstał w 1984 roku. Skupia ok. 60 muzyków. Rocznie przygotowują trzy koncerty. Tym razem zagrają w Polsce. W Gorzowie, Zielonej Górze i Żaganiu.

Nasze miasto będzie dla nich bazą, podczas pobytu w Polsce.

Od początku roku Centrum Kultury zorganizowało już trzy stand-upy. W kwietniu odbędzie się kolejne spotkanie z komikami. – Zorganizowaliśmy między innymi regionalny konkurs kolęd – wylicza Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury. – Imieniny u Doroty, cztery seanse kinowe, spektakl teatralny, warsztaty teatralne z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, wernisaż wystawy, koncert chóru Octava, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także co miesiąc spotkania z podróżnikami i ludźmi gór.

(mt)