Zawodnicy żagańskiego ULKS “Huragan” zaczęli intensywny sezon kolarski. Brali udział między innymi w kryterium ulicznym II eliminacji Mistrzostw Polski w Dzierżoniowie oraz w klasycznym wyścigu w Sobótce.

W kryterium w Dzierżoniowie (8 kwietnia 2017 r.) wzięło udział pięciu zawodników grupy ULKS „Huragan”. Dwóch młodzików: Marcin Kamiński i Tomasz Kasprzyk, dwóch juniorów młodszych: Jacek Dudar i Kacper Siński oraz żak Marcel Mądrygał. Trasa miała długość 1,5 km. Młodzicy pokonywali dziewięć rund okrążających trasę, juniorzy młodsi 15 rund. – Trasa była trudna, z podjazdami – relacjonuje Dariusz Siński, prezes „Huraganu”. – Była bardzo mocna obsada. Po 80 zawodników w każdej grupie wiekowej. Dla 11-letniego Marcela był to pierwszy wyścig w życiu. Pokonał trzy rundy, przyjechał przedostatni, ale ukończył wyścig. Nasi młodzicy zajęli 32 i 37 pozycję. Jacek Dudar był 80, zaś Kacper Siński 13.

W Sobótce (9 kwietnia) wystartowali ci sami zawodnicy, bez Marcela. Młodzicy pokonywali 15 km, juniorzy młodsi 54 km. Jedynym, który ukończył wyścig był Kaceper Siński, który na metę przyjechał na 13 pozycji. Do zwycięzcy stracił tylko 2 sekundy. Tomasz Kasprzyk osłabł i wylądował w karetce. W ten weekend nasi kolarze jadą na kolejne zawody, tym razem do Kluczborka.

– 13 miejsce Kacpra to dobra prognoza na cały sezon podsumowuje D. Siński. – Szykujemy się do Mistrzostw Polski.