Małgorzata Kaczmarczyk, prezes Fundacji Przedsiębiorczość w Żarach i w Żaganiu

Od czerwca żarska Fundacja Przedsiębiorczość będzie miała stałą siedzibę również w Żaganiu. Jej szefowa, Małgorzata Kaczmarczyk zapowiada szereg działań skierowanych do mieszkańców miasta.

– Realizujemy duży projekt „Samozatrudnienie Twoją szansą” – wylicza M. Kaczmarczyk. – Przeznaczony dla mieszkańców powiatów żagańskiego, krośnieńskiego i międzyrzeckiego. W związku z nim od czerwca w pałacyku Urzędu Miasta Żagań przy ul. Jana Pawła II 15 uruchomimy nasze stałe biuro, które będzie czynne codziennie w godz. 8.00-16.00. Jest ono przeznaczone nie tylko dla uczestników projektu, ale również dla przedsiębiorców i mieszkańców miasta, chcących wziąć udział w innych projektach, kursach lub szkoleniach.

Oferta fundacji jest bardzo ciekawa. To na przykład bezpłatne kursy języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego dla osób od 25 do 65 roku życia, zarówno pracujących, jak i bezrobotnych. Są już chętni do czterech, 12-osobowych grup, ale nadal jeszcze można się zapisać na zajęcia. Kursy będą obejmowały 120 godzin lekcyjnych.

Warto też skorzystać z kursów komputerowych. Będzie można szkolić się w zakresie podstawowym, ale również w konkretnych specjalizacjach.

– Zachęcamy do korzystania z naszej agencji zatrudnienia – podkreśla prezes Fundacji Przedsiębiorczość. – Zarówno pracodawców, jak też osoby poszukujące pracy. Można złożyć ofertę on-line, za na naszej stronie: www.fundacja.zary.pl Pomagamy firmom w pozyskiwaniu środków zewnętrznych w postaci informacji, a także pomocy w napisaniu wniosku.

Największym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się nisko oprocentowany fundusz pożyczkowy. Jest to wygodna forma wsparcia, ponieważ dostęp do dotacji bezzwrotnych staje się coraz trudniejszy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Przedsiębiorczość. Można też dzwonić pod numery: 534 010 511 oraz 519 646 016, a od czerwca będzie można zgłaszać się osobiście do siedziby Fundacji Przedsiębiorczość w Żaganiu przy ul. Jana Pawła II 15.

(mt)

fot. Małgorzata Trzcionkowska

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.