Na stadionie Areny rozpoczął się ogólnopolski Turniej o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Piłce Nożnej. Organizatorem imprezy jest 11 batalion dowodzenia oraz miasto.

Turniej otworzył burmistrz Daniel Marchewka wraz podpułkownikiem Sebastianem Krasoniem, reprezentującym DG RZS i podpułkownikiem Dariuszem Lesiukiem, dowódcą 11 bdow. – To pierwsza edycja turnieju – zaznaczył burmistrz. – Dziękuję naszym przyjaciołom w mundurach. Miłe i życzliwe słowa należą się mieszkańcom miasta, które jest pancerną stolicą Polski i którzy mają w sercach Czarną Dywizję i Czarnych Żagań.

Swoje reprezentacje wystawiły: Żandarmeria Wojskowa, 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej w Żaganiu, 16 Dywizja Zmechanizowana z Elbląga, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, Marynarka Wojenna, 12 Dywizja Zmechanizowana ze Szczecina i Siły Powietrzne.

Uroczyste otwarcie turnieju odbyło się w poniedziałek 19 czerwca, ceremonia zamknięcia jest przewidziana na piątek 23 czerwca o godz. 9.00.

Na trybunach zasiedli żołnierze, a także przedstawiciele władz miasta: Wanda Winczaruk, przewodnicząca rady miasta, Teresa Łapczyńska, skarbnik miasta, Paweł Lóssa, dyrektor spółki Pałac Książęcy i Tomasz Szewczyk, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

(mt)

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.