Kolejne świetne starty zaliczyli żagańscy zawodnicy zdobywając miejsca „na pudle”.

W czerwcu w Drzonkowie koło Zielonej Góry na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka sportu i Rekreacji, odbył się II Memoriał Zbigniewa Majewskiego w biegach przełajowych Anneberg 2017 – 5km i 10km. Kinga Wójcik i Urszula Romejko z Urzędu Miasta Żagań wystartowały na dystansie 5 km. Kinga Wójcik uzyskała znakomity rezultat z czasem 21:34 plasując się na drugim miejscu wśród całej stawki kobiet. Natomiast Urszula Romejko stanęła na najniższym stopniu podium zajmując trzecie miejsce. Karol Cząstka i Szczepan Kogut wzięli udział w biegu na dystansie dwukrotnie dłuższym, czyli na 10 km. Nasz weteran tras biegowych i doświadczony zawodnik K. Cząstka spisał się znakomicie wygrywając cały bieg z czasem 33,46. Natomiast S. Kogut  także świetnie poradził sobie z niełatwą trasą i trudnymi warunkami pogodowymi zajmując trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji biegu.

Również w czerwcu w Zielonej Górze odbyła się VII edycja biegu „Parszywa Dwunastka”, gdzie zaprezentowało się dwoje naszych zawodników. Na bardzo trudnej górzystej trasie uznawanej za najtrudniejszy bieg w zachodniej Polsce świetnie po raz kolejny spisał się trener Biegam Bo Lubię Żagań K. Cząstka który dystans 12 km pokonał w czasie 46:13 zajmując drugie miejsce i jednocześnie wygrał kategorię służby mundurowe, natomiast K. Wójcik zajęła w tym biegu 19 miejsce wśród kobiet oraz piąte w służbach mundurowych (jest strażniczką miejską). W biegu udział wzięło blisko 500 zawodników z całej Polski.

Kolejnym startem był w dniu 1 lipca bieg w Prusicach. Była to 7 edycja  „Biegu III Wież” w ramach którego odbył się XI Bieg Samorządowców na dystansie 10 km. Fantastyczna atmosfera i super organizacja spowodowały znakomitą frekwencję ustanawiając tym samym nowy rekord na starcie W zawodach także udział wzięli nasi biegacze. K. Wójcik, U. Romejko oraz K. Cząstka, który potraktował ten bieg treningowo. Kinga została sklasyfikowana na 18 miejscu wśród kobiet i w swojej kategorii wiekowej na piątym miejscu natomiast nie miała sobie równych w kategorii XI Biegu Samorządowców pokonując dystans w 48,26 minut, plasując się na  pierwszym miejscu wśród kobiet. Z kolei Urszula z czasem 51:23 zajęła 27 miejsce wśród kobiet, 10 miejsce w kategorii wiekowej oraz trzecie miejsce w biegu samorządowców. Bieg ten ukończyło ponad 517 zawodników w tym 130 kobiet.