W czwartek (12 października) z okazji Dnia Nauczyciela w Miejskim Przedszkolu nr 6 przy ul. Żarskiej spotkali się emerytowani pracownicy placówki. Były wspomnienia i energetyczny występ sześciolatków, przygotowanych przez wychowawczynię Olgę Domaszewicz.

– Co roku zapraszamy naszych byłych pracowników – mówi Beata Niemiec, dyrektor placówki. – Nie tylko nauczycielki, ale również panie z obsługi. Każde spotkanie jest miłe i wzruszające.

Kazimiera Tymińska w przedszkolach przepracowała 17 lat. – Byłam szefową kuchni – opowiada. – Cieszę się, że mogę się spotkać z koleżankami i posłuchać występu dzieci.

Helena Grześkowiak jako wychowawca pracowała w miejskich przedszkolach 27 lat. – Czasami spotykam swoich dorosłych już podopiecznych – wspomina. – Jakiś czas temu byłam na spacerze z psem w parku i przywitał mnie dorosły człowiek. Okazało się, że to był mój wychowanek. Rozpoznałam go dopiero, gdy się przedstawił. To było bardzo miłe.

Alfreda Kania przepracowała w miejskich przedszkolach 35 lat. Jako intendentka i pomoc nauczyciela. – Nie pracuję już od 17 lat – powiedziała nam. – Te pierwsze lata po odejściu z pracy były trudne i cieszę się z możliwości wspólnych spotkań.

– Praca w przedszkolu jest wspaniała – podkreśla Małgorzata Palczyńska, wicedyrektor MP 6. – Pracuję już blisko 30 lat. To wielka przyjemność, gdy swoje dzieci przyprowadzają do nas byli wychowankowie.

– Nigdy o was nie zapomnimy – zapewniła dyrektor B. Niemiec. – zawsze jesteście tutaj mile widziane.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek

Przedszkole zaprosiło swoich byłych pracowników na uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.