UKS Czarni Żagań wywalczyli pierwsze miejsce w Lubuskiej Lidze Junior Młodszy. To dało im możliwość gry w barażach o Centralną Ligę Juniora Młodszego.

Wspaniały wynik przyniósł Czarnym mecz z Lubuszaninem Drezdenko, rozegrany na stadionie przy ul. Karpińskiego w Żaganiu, w sobotę 4 listopada. Gospodarze pokonali gości 4:0. Jedną bramkę Lubuszaninowi strzelił Daniel Buc, trzy razy piłkę w bramce przeciwników umieścił Leszek Jagodziński. Zawodnicy z Drezdenka nie mieli na boisku żadnych szans.

– To otwiera przed nami wielkie możliwości – mówi Sebastian Horodyski, trener zespołu. – Będziemy grać w barażach o Centralną Ligę Juniora Młodszego. Nasi piłkarze są pełni zapału i euforii. Są też w świetnej formie. W ciągu miesiąca wygrali 6 meczy. Przegrali jedynie jeden mecz w Gorzowie oraz starcie z Promieniem Żary, co jednak nie podcięło im skrzydeł.

Już 22 i 25 listopada Czarni rozegrają bardzo ważny dwumecz ze Śląskiem Wrocław. Pierwsze spotkanie odbędzie się we Wrocławiu, drugie w Żaganiu. Jeśli wygrają, to ich kolejnymi przeciwnikami będą takie drużyny, jak Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów, czy Górnik Zabrze. – Nasi młodzieżowcy jeszcze nie zaszli tak daleko – dodaje trener. – Mam nadzieję, że wystarczy im siły i determinacji do walki z bardzo poważnym przeciwnikiem, jakim jest Śląsk Wrocław.

Trzymamy kciuki i szykujemy się na ważny mecz w Żaganiu 25 listopada.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Jan Mazur

Mecz UKS Czarni Żagań z Lubuszaninem Drezdenko z soboty 4 listopada.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.