Ponad 640 dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach zasiadło na widowni sali Kryształowej. Obejrzały świąteczny spektakl i spotkały się z prawdziwym świętym Mikołajem.

W środę 6 grudnia, z okazji mikołajek specjalnie dla dzieci wystąpił teatr Katarynka z Warszawy, ze spektaklem „Polarna przygoda”. W pingwinki i inne postaci wcielili się aktorzy warszawskiego Teatru Rampa.

Dzieci bawiły się w dwóch turach. W pierwszym przedstawieniu, o godz. 9.00 wzięły udział przedszkolaki z PSP 1, 3, 5 oraz Miejskiego Przedszkola nr 6. W sumie 13 grup i 306 dzieci. Na godz. 11.00 przyszły maluchy z PSP 2m MP 2, 5 i 3. Na Sali było 335 dzieciaków. Większość z nich ubrała się w czapki Mikołajów i czerwone stroje. – Jesteśmy na mikołajkach w pałacu już po raz trzeci – powiedziały nam: Hania, Ewelinka i Ala z MP 6. – Za każdym razem bardzo nam się podobało. I sam pałac i przedstawienie.

Małe słodziaki 🙂

Opublikowany przez Gosia Trzcionkowska na 6 grudnia 2017

Wszystkie dzieci dostały słodkie upominki od Mikołaja oraz od burmistrza Daniela Marchewki i dyrektora Zbigniewa Białkowskiego, szefa Departamentu Infrastruktury i Oświaty w magistracie. – Czy byłyście grzeczne? – pytał burmistrz. Dzieci chóralnie odpowiedziały, że tak, czym zasłużyły na prezenty. Po przedstawieniu był czas na wspólne zdjęcia. W panią mikołajową wcieliła się Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury, zaś jej załoga w elfy.

galeria foto 1 grupa godz.9 

galeria foto 2 grupa godz.11

(mt)

Fot. Adam Żyworonek i Małgorzata Trzcionkowska

Małe Mikołajki opanowały pałac.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.