We wtorek 5 grudnia przy ul. Żarskiej zostało zamontowane urządzenie do pomiaru prędkości na drodze. Każdy może sprawdzić, czy jedzie bezpiecznie. Jeśli tak, wyświetla się pomiar i zielona, uśmiechnięta buźka.

Urządzenie kosztowało 12 tys. zł, a jego zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypomnijmy, że pierwszy, wyremontowany odcinek ul. Żarskiej został oddany do użytku w lipcu tego roku (2017 r.). Obejmował trasę od mostu na Czernej, na skrzyżowaniu z ul. Młynarską, do ul. Osiedle na górce. Inwestorem było miasto, zaś wykonawcą firma Molewski. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2016 roku. Zakończyły się 19 lipca 2017 roku. W ich ramach położono 5,8 tysiąca krawężników i obrzeży, wybudowano 3,5 tysiąca metrów kwadratowych chodników, położono ponad 9 tys. metrów kwadratowych asfaltu, wykopy zajęły 4,5 tys. metrów sześciennych, położono 1,2 tys. metrów rur instalacyjnych i odwodnienia, postawiono 38 lamp ulicznych oraz dodatkowe sześć lamp przy ul. Żarskiej 3,5 i 7. Długość pierwszego odcinka drogi (bez sięgacza) to  ok. 980 metrów bieżących, powierzchnia nawierzchni jezdni asfaltowej – 7.468 metrów kwadratowych. W drugim etapie została wyremontowana nawierzchnia od Osiedla na górce do Piastowskiej. Kolejnym etapem, planowanym w przyszłości będzie modernizacja odcinka Żarskiej od mostu na Czernej do ronda im. gen. Tadeusza Buka.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska

Przy ul. Żarskiej zostało zamontowane urządzenie mierzące i wyświetlające prędkość.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.