X jubileuszowa edycja harcerskiego rajdu rozpoczyna się uroczystym apelem o godz. 18.00 na żagańskim dworcu PKP. Potem harcerze wezmą udział w grze nocnej, na terenie miasta.

Zapraszamy na rozpoczęcie rajdu dworcu PKP – zachęca Emilia Pieńko, instruktor ZHP, organizatorka przedsięwzięcia wraz ze związkiem żagańskich drużyn oraz drużyną Żagiew, pod opieką Elżbiety Rakotoarison.

W tym roku w rajdzie bierze udział 14 drużyn z całej Polski. Z sąsiednich powiatów, ale również patrole z całego kraju. Wszystkie zadania, które wykonują są związane z Wielką Ucieczką. Zaraz po apelu wyruszają w miasto. W sobotę harcerzy znowu będzie można zobaczyć na terenie całego Żagania. Zakończenie gry przewidziane jest na ok. 22.00, na terenie Muzeum Obozów Jenieckich. Tam też zostaną nagrodzone najlepsze drużyny. Później E. Pieńko zapowiada wieczorną niespodziankę dla harcerzy.

W niedzielę uczestnicy rozjeżdżają się do domów.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek

Harcerze zapraszają do kibicowania ich zmaganiom w czasie X Rajdu Harcerskiego Wielkiej Ucieczki. Na zdjęciu wspomnienie z ubiegłorocznej imprezy.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.