W sobotę 17 marca w Poznaniu odbyła się Zawodowa Gala Boksu & K-1 Ring Club Professional. Kibice i pasjonaci sportów walki mogli obejrzeć dziewięć pojedynków, w tym cztery na zasadach K-1, pod egidą sztabu sędziowskiego z Wfmc Polska oraz pięciu boksu zawodowego.

Jedną z walk wieczoru było starcie na dystansie pięciu rund po trzy minuty Polaka Łukasza Szulca z Węgrem Atilla Koncz o zawodowe Mistrzostwo Świata Wfmc na zasadach K1 -75 kg. Polak niesiony dopingiem rozbijał mocnego Węgra do ostatniej rundy odnosząc pewne zwycięstwo. Walka była na najwyższym światowym poziomie. Pas mistrzowski wręczał przedstawiciel Wfmc na Polskę Paweł Malinowski wraz z promotorami i organizatorami Gali RCP 1 Włodzimierzem Rzadkiewiczem i Katarzyną Kosakowską. Na gali zawalczył Krystian Bajerski jednak odniósł zasłużoną porażkę i musi odrobić lekcje na kolejna walkę w Żaganiu, podczas gali w hali Arena już w sobotę 14 kwietnia.

W Poznaniu Paweł Malinowski nawiązał kolejne kontakty z promotorami boksu zawodowego oraz działaczami, co z pewnością przeniesie się na teren Żagania i pozwoli gladiatorom z żagańskiej kuźni zaistnieć na największych zawodach.

galeria 1 foto A.Żyworonek

galeria 2 foto A.Żyworonek

galeria 3 foto A.Żyworonek