W sobotę 24 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Żaganiu 181 uczniów z rejonu nr 6, czyli z powiatu żagańskiego i żarskiego wzięło udział w etapie rejonowym kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

Konkurs rejonowy na szczeblu szkoły podstawowej od kilku lat odbywa się w PSP 7 w Żaganiu. Przewodniczącą liczącej 15 osób komisji konkursowej była Dorota Stebelska, dyrektor placówki. – Jesteśmy bardzo dumni, że pani kurator po raz kolejny powierzyła nam organizację przedsięwzięcia – zaznaczyła. – Uczniowie muszą podołać bardzo trudnym zadaniom: testowi czytania ze zrozumieniem, gramatyce i pracy pisemnej.

Szkoła nie otrzymuje z tytułu organizacji żadnego wynagrodzenia. To honor i wyróżnienie.

– Jestem dobrze przygotowany i pewien, że dobrze mi pójdzie – powiedział nam Kuba Janas z klasy VII PSP 7. – To już mój trzeci konkurs przedmiotowy, wiem więc czego można się spodziewać.

Jakub jest m.in. ubiegłorocznym finalistą konkursów przedmiotowych z języka polskiego i matematyki.

W czasie testu nauczyciele, którzy przywieźli ze sobą swoich wychowanków zgromadzili się w szkolnej stołówce. Byli równie przejęci i zdenerwowani, jak uczestnicy konkursu. – Trzymamy za nich mocno kciuki – dodała D. Stebelska.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z Żagania. Z PSP 1 – pięciu, z PSP 2 – trzech, z PSP 3 – dwóch, z PSP 4 – dwóch, z PSP 5 – dwóch i z PSP 7 – ośmiu. Wyniki będą dostępne na stronie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim już za kilka dni. Etap wojewódzki odbędzie się 12 maja.

Małgorzata Trzciokowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli bardzo przejęci i stremowani przed rozpoczęciem pisania testu.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.