Blisko 500 osób oklaskiwało w piątkowy wieczór (13 kwietnia) brawurową grę aktorów spektaklu „Kłamstwo”, w reżyserii Wojciecha Malajkata. Większość biletów sprzedano przez internet.

Ewa i Klemens Schmidke oraz Roman Banasiewicz wybrali się do teatru całą rodziną. – Bardzo chętnie uczestniczę w wydarzeniach kulturalnych – powiedziała nam pani Ewa. – Jeżdżę na przedstawienia do Zielonej Góry i zawsze korzystam, gdy tylko są spektakle i kabarety w Żaganiu.

– Kupiłam bilety przez internet – stwierdziła Agnieszka Tkacz. – Cieszę się, że się udało.

– Wszystkie bilety zostały sprzedane – wyliczyła Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury. – 457 miejsc. Gwiazdy były bardzo sympatyczne i nie miały szczególnych wymagań, oprócz wody w garderobie.

Reżyserem i aktorem spektaklu „Kłamstwo” był Wojciech Malajkat, którego doskonała, pełna niuansów gra zdominowała całe przedstawienie. Partnerowali mu Izabela Kuna, Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska. Grali dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, rozbawiając widownię, która co chwilę wybuchała śmiechem.

To z pewnością nie było ostatnie przedstawienie w tym sezonie. Warto śledzić wydarzenia planowane przez Centrum Kultury, spółkę Pałac Książęcy oraz nasz portal.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska i Adam Żyworonek

Na spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata przyszły tłumy.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.