Filip Kowalik, uczeń klasy V b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu – zawodnik ZSR „Zielona Góra” START zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych.

Mistrzostwa w Krakowie odbyły się w 11-13 maja na basenie AWF pod patronatem Fundacji Otylii Jędrzejczak. Wzięło w nich udział prawie 130 zawodników z całej Polski. Filip ciężko trenował przed zawodami, pod okiem fizjoterapeuty z PSP nr 5 Ewy Czajki oraz trenera Komitetu Paraolimpijskiego Jakuba Łażewskiego. Wystartował w dwóch konkurencjach: 50 m stylem dowolnym, gdzie osiągnął wynik 1:47.16 oraz 50 m grzbietem z wynikiem 1:45.86. Przepłynął swoje dystanse ustanawiając rekord życiowy.

– Pływanie jest moją pasją, ale interesuję się również innymi dziedzinami sportu – powiedział nam Filip Kowalik. – Piłką nożną, skokami narciarskimi, formułą 1 i żużlem.

Filip trenuje na basenie Arena. Bierze też udział w rajdach rowerowych. Jest doskonałym uczniem i stypendystą Burmistrza Miasta Żagań. Obecnie zaczyna szlifować formę na mistrzostwa, które odbędą się w Warszawie za rok.

(mt)

Fot. Archiwum rodzinne i Adam Żyworonek.

Filip Kowalik jest doskonałym uczniem i sportowcem.