W czwartek 17 maja na prośbę 60 mieszkańców osiedla Kolonia Laski zostały wznowione prace przy budowie chodnika na ul. Staszica. Będzie on budowany etapami, aż do ul. Lotników Alianckich.

Przypomnijmy, że budowa chodnika została przerwana po proteście złożonym przez cztery osoby, które nie chcą, żeby trakt biegł koło ich domów, a po drugiej stronie ulicy, gdzie nie ma domów, tylko las. W poniedziałek 23 kwietnia na prośbę mieszkańców osiedla odbyło się spotkanie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z dyrektorem Zbigniewem Białkowskim, szefem Departamentu Infrastruktury i Oświaty w Urzędzie Miasta oraz Małgorzatą Szymańską-Dereń, naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Zagospodarowania Przestrzennego.

Ludzie prosili, żeby wznowić budowę i nie odkładać jej na później. Dyskutowali też z grupką sąsiadów, którzy doprowadzili do zatrzymania inwestycji. Ostatecznie wręczyli urzędnikom petycję podpisaną przez 60 osób, z prośbą kontynuowanie budowy chodnika.

Inwestycja została uchwalona przez Radę Miasta Żagań w budżecie na 2018 rok, zaś konsultacje w tej sprawie były prowadzone jeszcze w 2012 roku. Według planów trakt ma być budowany etapami, aż do ul. Lotników Alianckich.

– Budowa będzie kontynuowana zgodnie z wolą większości mieszkańców dzielnicy, którzy złożyli petycję do burmistrza – obiecali M. Szymańska-Dereń i Z. Białkowski. – Na spotkaniu ponownie wskazali, że zaproponowany przez magistrat przebieg chodnika jest dla nich logiczny i racjonalny.

Prace wykonuje firma Warsta z Wrzesin w gminie Brzeźnica.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek

Roboty przy ul. Staszica zostały wznowione.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.