Zapowiada się bardzo ciekawy i bogaty weekend. Warto skorzystać z ofert przygotowanych przez różne instytucje.

Dzisiaj, w piątek 18 maja w godz. 11.15-12.45 warto wybrać się na warsztaty dla dzieci klas I-II z Joanną Marcollą, ilustratorką i autorką książek dla dzieci, w oddziale dla dzieci i młodzieży .

W sobotę 19 maja Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie zaprasza na dzień otwarty. Jedną z atrakcji będzie bieg ekologiczny „Piątką z Ekoszkołą”. Miłośnicy ogródka i działki będą mogli zaopatrzyć się bezpłatnie w kompost „KOMPO-ZZO Marszów. Program imprezy: zwiedzanie ZZO Marszów, rozdanie nagród laureatom konkursu „Wiem jak segregować” – godz.11.00, bieg dla dzieci „Mini Piątka z Ekoszkołą” – start o godz. 13.30, bieg „Piątka z Ekoszkołą” – start o godz. 14.00, warsztaty i konkursy ekologiczne, konkurencje sportowe z ekologią w tle, stoisko Nadleśnictwa Lipinki, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bańki mydlane i poczęstunek.

Również w sobotę na dzień rodzinny w godz. 11.00-14 zaprasza Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 7. W programie m.in. loteria fantowa, sprzedaż prac uczniów, spotkanie z żołnierzami 11 batalionu dowodzenia.

Kolejną sobotnią imprezą jest Noc Muzeów. Muzeum Obozów Jenieckich przy ul. Lotników Alianckich 6 zaprasza na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem o godz. 15.00 i 17.00. O 20.00 wyprawa z latarkami na teren całego kompleksu.

Miłośnicy książęk spotykają się w samo południe w Dyskusyjnym Klubie Książki w bibliotece w pałacu. Będą rozmawiać o książce Glӓser „Strażniczka książek”.

W niedzielę 20 maja w sali Inter Pałacu Książęcego darmowy seans w Kinie Pałac – godz. 14.00 bajka. Wstęp wolny – rezerwacje pod nr tel. 68 477 64 78.

(mt)