Bezpłatny informator miejski będzie dostępny w najbliższy piątek. W Urzędzie Miasta Żagań przy placu Słowiańskim pojawi się ok. godz. 10.00. Do innych punktów dotrze w ciągu dnia.

W najnowszym wydaniu znajdziecie Państwo wyjątkowo dużo ciekawych informacji, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Między innymi aż trzy szpalty poświęcone historii i teraźniejszości placu generała Maczka, od roku 1903 do czasów obecnych, ze zdjęciami archiwalnymi przedwojennych fabrykatów – właścicieli pałacyku i części terenu placu, a także nadesłane przez mieszkańców Żagania.

Dowiemy się, ile czasu i pracy musi poświęcić nauczyciel, żeby wspiąć się na kolejny szczebel kariery zawodowej, a także o sukcesach nowej winnicy Saganum. Sprawdzimy, jak wyglądała naprawa bardzo poważnej awarii miejskiego wodociągu i czym różniła się Wiera, bohaterka filmu “Mała Moskwa” od Lidii Novikowej, która była jej pierwowzorem. Przypomnimy sobie, jak bawiliśmy się podczas Jarmarku św. Michała i jak wyglądał pierwszy dzwonek po wakacjach, w żagańskich szkołach.

W Kocham Żagań znajdziecie Państwo również pełen indeks wszystkich wydarzeń kulturalnych i sportowych na październik.

Miło nam poinformować, że nasz portal www.urzadmiasta.zagn.pl i nasz facebookowy profil Lubię Żagań zyskują coraz większą liczbę użytkowników. Na portalu od 25 sierpnia do 25 września odnotowaliśmy 125,027 tysięcy wejść. Nasz profil obserwowało 6.246 osób, zyskaliśmy 6.275 polubień. Zapraszamy do codziennej lektury.

„Kocham Żagań” można znaleźć w: Urzędzie Miasta Żagań przy pl. Słowiańskim, a także w wielu punktach dystrybucji: w markecie Kaufland – punkcie informacji, kiosku warzywnym przy ul. Dworcowej naprzeciwko Kauflandu, sklepie spożywczym koło LO przy pl. Orląt Lwowskich, sklepie spożywczym przy ul. Kolejowej, Pierogarni i piekarni przy Włókniarzy, w dwóch sklepach spożywczych i sklepie Olin przy ul. Kochanowskiego, sklepie przy ul. Sportowej, kiosku naprzeciwko Eko na Osiedlu na górce, w sklepie Eko na Osiedlu na górce, sklepie firmowym piekarni Ptyś przy targowisku na Sportowej oraz przy ul. Żaganny, cukierni IGizmo przy targowisku na Sportowej, sklepie Olin przy Sportowej, sklepie na łączniku z ul. Findera, sklepie przy ul. Sosnowej, sklepie przy ul. Bema, koło garaży, sklepie Słoneczko na Bema, sklepie spożywczym przy ul. Żelaznej, markecie Eko na osiedlu Moczyń, poczekalni autobusowej przy ul. Żaganny, piekarni w galerii przy Żaganny, w wojsku w pierwszej, drugiej i trzeciej bramie, na stacji paliw MZK przy ul. Młynarskiej, a także na stacjach benzynowych Dan-Pol przy ul. Żarskiej i Piłsudskiego, w Centrum Informacji Turystycznej, Centrum Kultury w Pałacu Książęcym, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pałacu Książęcym, Muzeum Obozów Jenieckich przy ul. Lotników Alianckich 6, Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Włókniarzy 3, pałacyku przy JP II 15.

Małgorzata Trzcionkowska

Na czołówce archiwalne zdjęcie udostępnione nam przez rodzinę Jonas, pochodzące z 1903 roku. W tle dawny urząd podatkowy, w którym obecnie mają siedzibę wydziały Starostwa Powiatowego. Więcej zdjęć i informacji już w piątek 28 września, w październikowym wydaniu Kocham Żagań.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.