Od piątku 26 października do niedzieli 28 października w Nordhorn w Niemczech trwały otwarte Mistrzostwa Świata Organizacji WFMC.

W imprezie brało udział 2 tysiące zawodników z wielu krajów. Polskę reprezentowało 50 zawodników, wśród których znaleźli się reprezentanci klubu Malinowski Team z Żagania i Żar. Czworo z nich rywalizowało w walkach Muay Thai, K-1, kick light kickboxing, grapplingu oraz MMA. Juniorka Dominika Chabiniak wywalczyła brązowy medal K-1, podobnie brązowym medalem zakończył rywalizację Muay Thai seniorów Mateusz Matuszak. Podwójne laury przypadły Pawłowi Jasienowiczowi, który nieznacznie przegrał z Holendrem o wejście do finału w Muay Thai, ostatecznie zdobył brązowy krążek, dodał do tego taki sam medal w formule kick light.

Michał Buganik został wicemistrzem świata w grapplingu (walka na chwyty) – srebrny medal, a w formule MMA zdobył pas mistrzowski i tytuł mistrza świata MMA. – Rywalizacja odbywała się kategoriami – opowiada trener Paweł Malinowski. – Zawodnicy niekiedy mieli dosłownie chwilę na odpoczynek, by rywalizować dalej na ringu i macie.

Źródło: Malinowski Team

Mistrzostwa Świata w Niemczech z udziałem naszych zawodników.