9 listopada o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczysty apel z okazji 100-lecia niepodległości Polski, który odbędzie się na podzamczu Pałacu Książęcego, z udziałem żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, Orkiestry Wojskowej i uczniów żagańskich szkół. Uroczystości organizowane są przez 11LDKPanc., Urząd Miasta, powiatu, Orkiestrę Wojskową, spółkę Pałac Książęcy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z klasami wojskowymi.

Wcześniej o godz. 9.00, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 zaprasza  na uroczystość na terenie szkoły. Z okazji 100-lecia niepodległości naszego kraju zostanie odsłonięty obelisk z tablicą pamiątkową, który powstał dzięki współpracy szkoły z Nadleśnictwem Żagań.

W sobotę 10 listopada godz. 17.00 odbędzie się koncert z okazji 100-lecia niepodległości państwa polskiego w sali Kryształowej Pałacu Książęcego, w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu, chóru Octava oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

W niedzielę 11 listopada o godz. 11.11 start Biegu Niepodległości – warto kibicować uczestnikom imprezy. O godz. 16.00 msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Żagania w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego przy ul. Żarskiej, zaś o 17.00 koncert „Dla Ciebie Polsko – pamiętamy”, po mszy w kościele garnizonowym.