Piękne kwiaty, ptaki, nostalgiczne pejzaże można jeszcze kupić na wystawie w żagańskim Pałacu Książęcym. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży zasilają konto hospicjum im. św. Brata Alberta w Żarach.

Tylko do 25 listopada można kupić obrazy osadzonych w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, wystawione w holu Słonecznym Pałacu Książęcego. Prac pozostało już niewiele.

Przypomnijmy, że wernisaż wystawy „Okno na świat” – arteterapia malarstwem, czyli twórcza resocjalizacja odbył się w środę 10 października. Jej organizatorem jest dyrektor Zakładu Karnego w Krzywańcu podpułkownik Daniel Janowski wraz z dyrektorem Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach, Stefanem Łyskawą oraz Centrum Kultury w Żaganiu i spółką Pałac Książęcy.

Autorką tego programu resocjalizacyjnego jest porucznik Ewa Igiel – starszy wychowawca w ZK w Krzywańcu, mieszkanka Gozdnicy związana z Żaganiem. Kilka lat temu jej projekt zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie, a w tym roku eksperci z zakresu resocjalizacji przyznali jej opracowaniu drugie miejsce.

Na wystawie w pałacu można oglądać obrazy namalowane przez osoby z długoletnimi wyrokami, do 20-25 lat pozbawienia wolności, stworzone w ramach resocjalizacji, pod okiem profesjonalnej instruktorki.

Obrazy można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 w holu Słonecznym Pałacu Książęcego. Jeśli zdecydujemy się na konkretny obraz (ceny od 20 zł do 300 zł), należy się zgłosić do biura Centrum Kultury, tel. 068 477 64 78. Wpłaty dokonujemy na konto hospicjum.

Obrazy można zobaczyć w wirtualnej galerii Centrum Kultury

Małgorzata Trzcionkowska