Robi się coraz chłodniej, szczególnie nocami. To trudny czas dla osób bezdomnych. Powiadamiajmy o takich przypadkach odpowiednie służby.

– Stale monitorujemy miejsca, w których zbierają się bezdomni – informuje Roman Kuczak, komendant Komendy Miejskiej Straży Miejskiej. – Znamy miejsca, w których przebywają. W ciągu ostatnich dwóch tygodni ujawniliśmy kolejne dwie osoby, w nowych miejscach. Proponujemy im ciepły posiłek w Ośrodku Pomocy Społecznej, odzież oraz w razie potrzeby odwiezienie do ogrzewalni w Żarach, w której miasto Żagań opłaca dwa miejsca.

Informacje o bezdomnych lub innych ludziach potrzebujących pomocy można kierować do SM, tel. 68 477 10 70, a także zgłaszać policji, która reaguje przez całą dobę pod numerem telefonu 997 i 112. Powinniśmy powiadamiać policję, gdy widzimy na przykład pijanego leżącego na ulicy. Każde zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Policjanci razem ze strażnikami miejskimi sprawdzają ogródki działkowe, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki w których mogą koczować bezdomni.

(mt)