28 listopada 2018 roku gościliśmy w urzędzie Wiktora Dąbrowskiego – młodego tancerza promującego Żagań medialnie w trakcie swojego występu w programie “Mam talent” oraz na arenie krajowych i międzynarodowych zawodów sportowych. Wiktor został zaproszony przez Burmistrza Andrzeja Katarzyńca. Gospodarz miasta wręczył tancerzowi drobny czek na wymarzony upominek od mieszkańców miasta, życząc równocześnie wygrania głównej nagrody w programie. Miasto nabiera rozpędu, tak jak Wiktor nabrał prędkości. Gratulujemy sukcesu oraz życzymy wygranej w finale. Zachęcam do wysyłania SMS-ów i wspierania naszego tancerza. Żagań jest dumny z Twojego występu – podkreślił Andrzej Katarzyniec. – Równie wielkie podziękowania należą się trenerowi Arturowi Niezgodzie, gdyż potrzeba ogromnej siły i talentu, aby oszlifować diament.

W trakcie spotkania Wiktor Dąbrowski odpowiadał na pytania mediów. Przyznał, że nie odczuwa popularności i nie wiąże przyszłości z tańcem. Jest on dla niego przygodą, zabawą. Ma świadomość, iż postawienie wszystkiego na sport jest ryzykowne, z uwagi na możliwość kontuzji i niespodziewane zakończenie kariery. Stawia zatem na solidne, techniczne wykształcenie. Wiktor swoją przygodę ze sportem rozpoczął od zajęć akrobatyki, na które uczęszczał przez pierwsze cztery lata szkoły podstawowej. Taniec był kolejnym elementem przygody, zainicjowanym filmem “Step up 3”, po obejrzeniu którego Wiktor zapragnął tańczyć. Jak przyznał ojciec naszej gwiazdy marzyła mu się piłkarska kariera dla syna. Jednak postanowił wspierać go w drodze, którą wybrał. Aby utrzymać i rozwijać dotychczasowe umiejętności Wiktor trenuje dwa razy w tygodniu po kilka godzin. Wsparcie otrzymuje od trenera Artura Niezgody, który zainicjował przygodę z TVN, wysyłając zgłoszenie za podopiecznego.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec zapowiedział, że będzie promował żagańską zdolną młodzież, wykorzystując ten potencjał również jako element promocji miasta. Posiadamy ogromny potencjał, ludzi działających z pasją. Należy ich dopingować i wspierać.