„ŻAGAŃSKIE BOBERKI” mają za sobą kolejne udane zawody. Tym razem wystartowali w niedzielę 2 grudnia w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Święty Mikołaj Kocha Nie Tylko Zwycięzców” w Zielonej Górze, gdzie zmierzyli się z drużynami z 17 zgłoszonych do zawodów pływackich klubów sportowych.

Najlepiej spisali się Maciej Kozik, który zajął 1 miejsce (100 m zmiennym) i 2 miejsce (100 m motylkowym) oraz Paweł Lniak, który zajął 1 miejsce (50 m motylkowym) i 4 miejsce (100 m zmiennym). Świetnie wypadli również Sebastian Mikołajewski, który dwukrotnie zajął 8 miejsce (100 m grzbietowym i 100 m dowolnym) oraz Kacper Gajda, który zajął 7 miejsce (100 m zmiennym) i 18 miejsce (100 m dowolnym). Najmłodszy Mikołaj Popin w swojej kategorii musiał mierzyć się ze starszymi zawodnikami, jednak pomimo tego, udało mu się poprawić rekord życiowy na 50 m dowolnym.

Maciej Kozik jest wychowankiem pływackiego klubu sportowego HARPUN z Osiecznicy i dopiero od 17 września tego roku pływa w barwach klubu sportowego Stowarzyszenie Pływackie „ŻAGAŃSKIE BOBERKI”. Starsi zawodnicy Natalia Bielska, Weronika Matusiak, Zuzanna Ganczar, Mateusz Truchlewski i Łukasz Pawlik startowali w PK, szlifując swoje umiejętności na  dłuższych dystansach i zdobywając punkty rankingowe. Był to dla nich dobry trening przed startem w OTYLIA SWIM CUP w Szczecinie. Zawody te odbędą się w dniach 8–9 grudnia 2018 roku.

Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie podczas zawodów, zwłaszcza że głównym sponsorem był Święty Mikołaj, któremu dziękujemy za słodkie upominki.

Foto i tekst: Żagańskie Boberki