“Żagańskie Boberki” fantastycznie zaprezentowały się na Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego w Pływaniu, które w sobotę 22 grudnia odbyły się w Zielonej Górze. Młodzi pływacy stanęli do rywalizacji z 12 innymi klubami reprezentującymi nasze i sąsiednie województwa.

Bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem z Żagania był Maciej Kozik, który zdobył aż pięć pierwszych lokat (400 m dowolnym, 100 m klasycznym, 50 m motylkowym, 100 m dowolnym, 200 m zmiennym) oraz dwie drugie lokaty (100 m grzbietowym, 100 m zmiennym). Oprócz tego w klasyfikacji generalnej Maciej Kozik zdobył Puchar Dla Najlepszego Zawodnika w kategorii 12 lat.

Paweł Lniak zdobył 1. miejsce (100 m dowolnym), 2. miejsce (50 motylkowym) oraz 3. miejsce (50 m klasycznym). Kacper Gajda uplasował się na 3. miejscu (50 m motylkowym) i 4. miejscu (50 m dowolnym). Pozostali zawodnicy również świetnie wypadli – Mikołaj Popin zajął 4. miejsce (50 m klasycznym), Łukasz Pawlik był 5. (200 m klasycznym), Mateusz Truchlewski zajął 6. lokatę (50 m motylkowym), Natalia Bielska zdobyła 7. miejsce (50 m grzbietowym), a Weronika Matusiak – 10. (50 m klasycznym).

Na trybunach nie zabrakło rodziców mocno trzymających kciuki.