Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy zaprasza seniorów na cykl zajęć w ramach Akademii Umysłu Senior Edu, które rozpoczną się w żagańskiej książnicy 25 stycznia 2019 roku. Czym jest program “Akademia Umysłu”? Przede wszystkim serią programów rozwijających możliwości umysłu osób w różnym wieku. MBP zainteresował głównie program Senior Edu. To gry logiczne, których zadaniem jest poprawienie kondycji umysłowej, pamięci i koncentracji oraz szybkiego czytania u osób starszych. Oczywiście odbywa się to w ramach zabawy z komputerem. Wystarczy tylko umiejętność posługiwania się myszką i znajomość klawiatury.

W bibliotekach jest to jeszcze novum, ale my już wychodzimy naprzeciw potrzebom i dysponujemy 5 stanowiskami ze specjalnym programem. Przewidujemy spotkania raz w miesiącu, w grupie ok. 15 osób. Na tych spotkaniach będą przekazywane informacje o tym, jak starzeje się nasz mózg, dlaczego należy go wspomagać, jak można dbać o jego kondycję i jakie są z tego korzyści. Nie ma tutaj spięcia, stresu czy miejsca na jakieś obawy typu “Czy dam radę?”. Spotkania grupowe służą integracji, przekazaniu pewnej wiedzy, zaprezentowaniu kolejnych etapów programu, pokazaniu jak to działa, wspólnemu spędzeniu czasu. Przy stole nie zabraknie również treningów pamięci w ramach gier towarzyskich i logicznych. Takie spotkania grupowe będą odbywały się w ostatni piątek miesiąca. W międzyczasie uczestnicy zajęć będą pracować z programem we własnym zakresie. Wszystko bez stresu, na luzie, taka zabawa z wartością dodaną, czyli poprawą kondycji intelektualnej. To wszystko ma się przełożyć na sprawniejsze funkcjonowanie w życiu codziennym.

Jak podkreśla Urszula Sitarz z żagańskiej biblioteki program jest tak inteligentnie skonstruowany, że dostosowuje się do możliwości użytkownika i sam podsuwa łatwiejsze lub trudniejsze ćwiczenia, co zapobiega zniechęceniu. Można pracować pod presją czasu, ale można czasowe wykonywanie zadań wyłączyć. Program jest naprawdę świetny. Gwarantuje fajną zabawę i przyjemną pracę nad własną kondycją umysłową.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych dla seniorów jest zapisanie się do biblioteki. Zapraszamy do skorzystania z nowej usługi. Trenujmy razem, w grupie raźniej!