25 kwietnia 2019 roku przez cztery godziny przed Pałacem Książęcym odbywał się Piknik Ekologiczny współorganizowany przez MPOiRD, ZZO Marszów, Centrum Kultury oraz Urząd Miasta w Żaganiu. W trakcie pikniku można było obejrzeć sprzęt sprzątający, odebrać ziemię do kwiatów na stoisku ZZO w Marszowie, wziąć udział w konkursach i warsztatach przygotowanych przez każdego ze współorganizatorów. Dzięki wspaniałej pogodzie, ciekawym zabawom i oryginalnym prezentom wręczanym osobom, które wykazały się stosowną wiedzą z zakresu ekologii, festyn pełen był uśmiechniętych maluchów.

W ramach ekologicznego kwietnia przeprowadzono szereg zadań edukacyjnych, o których wspominaliśmy na naszej stronie. Przed nami ostatnie z nich. W sobotę 27 kwietnia zapraszamy na Dzień Ziemi z “Ogniwem”. Planowana w ramach tego wydarzenia wycieczka rowerowa z przewodnikiem wyruszy spod pałacu o godz. 10.00 i ruszy na zwiedzanie okolicy. O godz. 13.00 wycieczkowicze dotrą na teren Muzeum Obozów Jenieckich.

Zapraszamy również do wysłuchania materiału radiowego o górze plastiku, która w centrum naszego miasta postawiona została w połowie miesiąca (podobne akcje przeprowadzono w sąsiednich gminach). Wszystko po to, aby pokazać, jak ogromne ilości plastiku produkujemy codziennie. Materiał przygotowała Renata Wcisło z Radia Zachód – materiał dostępny tutaj.

foto: Jan Mazur