Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W najbliższą sobotę 15 czerwca do Żagania zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić  kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Żaganiu pojawi się z inicjatywy Auto-Centrum Lipiec. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy Tesco, ul. Władysława Reymonta 3, w godzinach od 10.00 do 16.00.

W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu, a bezpieczeństwem na drogach.

– PitStop to świetna okazja do poznania stanu swojego samochodu zupełnie za darmo. Chętnie odpowiemy na pytania kierowców i udzielimy wskazówek, jakie elementy mogą kontrolować samodzielnie, a z jakimi powinni udać się do specjalisty. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie, które podczas jazdy autem jest najważniejsze. Przed nami długi weekend, a potem wakacje, czyli czas sprzyjający częstszym wyjazdom czy wycieczkom. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Krzysztof Krupa z Auto-Centrum Lipiec w Żaganiu, firmy motoryzacyjnej należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, firmy Auto-Centrum Lipiec, ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.