Miniony weekend obfitował w dodatkowe atrakcje. Najpierw do miasta przyjechały zabytkowe samochody, które w podróży w ramach 4 Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych zawitały na kilka godzin na podzamcze żagańskiego Pałacu. Dzięki strojom z epoki i przepięknym pojazdom można było poczuć klimat lat 20-tych i 30-tych. Nie zabrakło również naszych “staruszków” – syrenek, fiatów i żuków.

Osoby, które nasyciły oko przepięknymi limuzynami, mogły następnie zaspokoić głód i posilić się w jednym ze stoisk Festiwalu Smaków. Kolorowe food trucki oferowały smakołyki kuchni tajskiej, klasyczne amerykańskie burgery, wymyślne frytki, smaczne lody i orzeźwiające napoje.

Kolejny, ostatni już weekend wakacji, zapowiada się równie atrakcyjnie – już dzisiaj zapraszamy w piątek na nocne zwiedzanie Pałacu Książęcego z przewodnikiem (zapisy – 684771001). W sobotę zapraszamy w samo południe na wycieczkę historyczną po Muzeum Obozów Jenieckich, natomiast wieczorem na ostatnią już w tym roku Strefę Chillu. Przez cały tydzień zapraszamy również na miejskie kąpielisko, z którego korzystać można bezpłatnie.

Foto: Jan Mazur