W niedzielę, 25 sierpnia 2019 roku, 30-osobowa grupa z Żagania odwiedziła niemieckie miasto Teltow i wzięła udział w lokalnym święcie „Dzień Otwartych Podwórek” („Tag der offenen Höfe”).

O godzinie 12.00 burmistrz miasta Teltow Thomas Schmidt wraz z Hermannem Lamprechtem, regionalistą i członkiem regionalnego stowarzyszenia Heimatverein Stadt Teltow, oraz księdzem Arndtem Klemp-Kindermannem dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Następnie w świąteczny nastrój wprowadził gości występ chóru „Evergreens”.

„Dzień Otwartych Podwórek” odbywał się już po raz trzynasty. W tym roku Teltow gościło setki odwiedzających z całego regionu i spoza jego granic, którzy mieli okazję zwiedzać podwórka starówki miasta. 21 gospodarzy otworzyło swoje posesje, a zwiedzający mogli podziwiać niezwykłe ogrody i aranżacje, które kryją się za bramami, drzwiami i ogrodzeniami. Właściciele posesji częstowali ciastami i lemoniadą oraz prezentowali swoje pasje i zainteresowania.

Wyjazd odbył się dzięki współpracy miast partnerskich Żagań – Teltow oraz współpracy pomiędzy stowarzyszeniami „Miasto bez Granic” i „Teltow bez Granic”.

Zdjęcia nadesłane przez Sabine Lillich/ Teltow ohne Grenzen