90 pierwszoklasistów wstąpiło dziś w szeregi braci uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu. Najmłodszych uczniów, ich starszych kolegów oraz rodziców i opiekunów przywitała dyrektor placówki Dorota Stebelska, która zapytała najmłodszych, czy otrzymali już szóstki i nagrody, czy mają fajnych kolegów, czy podoba im się szkoła i wychowawczynie. Ponieważ odpowiedzi pierwszaków były twierdzące i entuzjastyczne dyrektor Dorota Stebelska uznała, że wszyscy mogą przystąpić do pasowania i złożenia ślubowania. Życzyła pierwszoklasistom, aby każdy dzień spędzony w “Siódemce” był dla nich przede wszystkim przygodą. Następnie głos zabrał burmistrz Andrzej Katarzyniec, który zapytał najmłodszych, jak radzą sobie z porannym wstawaniem i chodzeniem do szkoły. Okazało się, że każdy z maluchów odprowadzany jest do szkoły, więc trafia do niej bezpiecznie. Za tę opiekę burmistrz podziękował rodzicom i opiekunom. Andrzej Katarzyniec przyznał, że również chodził do tej szkoły i dobrze wspomina tamte lata.

Przewodniczący Rady Miasta Adam Matwijów powitał najmłodszych i podkreślił, iż ten dzień na zawsze pozostanie w ich pamięci. Złożą bowiem za chwilę ślubowanie, zgodnie z którym zobowiążą się pracować sumiennie przez kolejne lata. Jako następna głos zabrała radna Małgorzata Klorek przypominając, że to nie oceny w tej przygodzie ze szkołą są najważniejsze. Życzyła dzieciom, aby spędzone w ławach szkolnych lata były dla nich wspaniałym doświadczeniem. Zachęciła również rodziców do głosowania w konkursie “Wspólne czytanie” na Miejską Bibliotekę Publiczną im. Papuszy w Żaganiu.

Pierwszoklasiści zrealizowali następnie siedem zadań postawionych im przez starszych kolegów, dzięki którym stali się gotowi wstąpić w szeregi uczniów żagańskiej “Siódemki”. Wszyscy złożyli Ślubowanie, zgodnie obiecując być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się oraz pracować –  Będę starał się być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!

Po Ślubowaniu burmistrz Andrzej Katarzyniec wspólnie z przewodniczącym rady Adamem Matwijowem przystąpili do pasowania pierwszoklasistów na uczniów, dyrektor Dorota Stebelska i przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury rady miasta Krzysztof Sieńko wręczali drobne upominki, natomiast radna Małgorzata Klorek słodkości.