Organizatorzy Crossu Żagańskiego przygotowali oświadczenie dotyczące odwołania w marcu imprezy biegowej. Decyzję tę podjęto w związku z odnotowanymi przypadkami zachorowań na koronawirusa oraz komunikatu wydanego przez Minister Sportu, panią Danutę Dmowską-Andrzejuk.

Czytamy w nim: „Rekomendujemy odwołanie wszystkich imprez sportowych, niekoniecznie w skali masowej, tych mniejszych też, ze względu na ryzyko zarażenia koronawirusem. Będziemy wspierać polskie związki sportowe w podjętych krokach. Mówimy nie tylko o imprezach sportu wyczynowego, ale również imprezach dzieci i młodzieży.”

Nasza impreza miała skupić łącznie 830 biegaczy plus setki kibiców. W tym gronie mieli być m.in. żołnierze amerykańscy podróżujący po Europie, a także kilkadziesiąt osób z grupy wyższego ryzyka, czyli w wieku znacznie ponad 60 lat. A do tego 200 dzieciaków – podkreśla Tomasz Hucał. – Biliśmy się z myślami przez kilka godzin, aż wreszcie podjęliśmy decyzję trudną, ale naszym zdaniem słuszną – 46. CROSS ŻAGAŃSKI ZOSTAJE PRZEŁOŻONY! 🙁 Mowa o wszystkich biegach wchodzących w jego skład – 10 km, Cross Uciekiniera, biegi dzieci.

Z uwagi na problem ze wskazaniem nowego terminu podjęto decyzję o połączeniu Crossu Żagańskiego z Biegiem Niepodległości i organizację wspólnego biegu 11 listopada 2020 roku, jako biegu przełajowego na oryginalnej trasie Crossu na terenie Muzeum Obozów Jenieckich.

Medale będą z datą 22 marca 2020 roku, bo takie już zostały wyprodukowane. Dodatkowo zakupimy do pakietów dodatkowy gadżet biegowy z logo Biegu Niepodległości, nie zmieniając jednocześnie ceny wpisowego – wyjaśnia Tomasz Hucał. – Podniesiemy limit i w czerwcu wznowimy zapisy na Cross-Bieg (dostępnych będzie ok 200 miejsc na bieg główny i 100 na biegi dzieci).

Z racji tego, że wszystkie medale, puchary, składowe pakietów, izotoniki itd. zostały już zakupione, nie mamy na dziś możliwości dokonywania zwrotów wpłaconych pieniędzy, bo jako bieg organizowany społecznie, wszystko zainwestowaliśmy już w ww. produkty.

Dlatego mamy dla Państwa trzy propozycje rozwiązań:

  1. Automatycznie przenosimy wszystkie wpłaty na termin 11 listopada, każdemu gwarantując – bez konieczności dopłaty – dodatkowy gadżet biegowy w pakiecie.
  2. Uruchamiamy możliwość przepisania pakietu na inną osobę do 31 października włącznie, bez żadnych kosztów i utrudnień.
  3. Osobom, którym nie pasuje żadne z pierwszych dwóch rozwiązań, gwarantujemy przekazanie całego pakietu, za który zapłacili, w drodze wyjątku –  łącznie z medalem (grawer na medalu dla Uciekiniera możliwy tylko 11 listopada). Dotyczy to wszystkich trzech biegów – głównego, Uciekiniera i biegów dzieci. Pakiety będą wydawane od 20 marca przez dwa tygodnie w Hali Arena w Żaganiu, w kwietniu także planujemy ich wydawanie przez jeden dzień w Zielonej Górze, osobom, które wcześniej się zadeklarują.

Zrozumcie także prosimy fakt, że jesteśmy biegiem organizowanym społecznie i możemy go zorganizować tylko dzięki Waszym wpłatom, które na bieżąco przekazujemy na zakup pakietów, medali, pucharów… Raz jeszcze bardzo Was przepraszamy za zaistniałą sytuację, ale niestety nie wynikła ona  z naszej winy, mimo to, obok biegaczy, to my ucierpimy najbardziej 🙁

Społeczni Organizatorzy

46. Crossu Żagańskiego o Puchar Wielkiej Ucieczki