Komunikat

Szanowni Mieszkańcy!

Przypominamy, że Urząd Miasta Żagań otwarty jest dla interesantów codziennie do godziny 10.00. Od 7.30 przyjmowane są wnioski w Punkcie Podawczym magistratu. W tych godzinach otwarte dla mieszkańców pozostają wydziały Spraw Obywatelskich, Wydział Świadczeń Społecznych oraz Urząd Stanu Cywilnego. Wszystkie te wydziały znajdują się na parterze Pałacu Książęcego przy ulicy Szprotawskiej 4. Interesanci przyjmowani są  pojedynczo. Po godzinie 10.00 istnieje możliwość zdalnego kontaktu z urzędnikami. Wykaz numerów telefonów dostępny jest tutaj.

Zamknięta do odwołania pozostaje kasa urzędu, zatem prosimy o dokonywanie płatności elektronicznie lub za pośrednictwem przelewów bankowych na konto jednostki

Urząd Miasta Żagań, 68-100 Żagań

Rachunek: Santander Bank Polska S.A. I O/Żagań
66 1090 2558 0000 0006 4000 0100.

Elektroniczny kontakt z Urzędem Miasta Żagań możliwy jest poprzez adres e-mail jednostki – info@um.zagan.pl oraz poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą – 6581xuoheg/skrytka.

Jeżeli nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żaganiu, który pełni dyżury telefoniczne pod numerem 68 478 14 54. Pracownicy Ośrodka pozostają do dyspozycji osób potrzebujących telefonicznie codziennie w godzinach od 7:30 do 19.00. Pomoc osobom starszym w zakupie leków i żywności świadczy również nasza Straż Miejska. Seniorzy oraz osoby wymagające wsparcia mogą się zgłosić do funkcjonariuszy. Wystarczy zadzwonić pod numer Straży Miejskiej w Żaganiu – 684771070 w godzinach 7:00 – 21:00.

Osoby, które pragną zaangażować się w niesienie pomocy innym informujemy, że utworzono internetową grupę wsparcia na facebooku. Kwarantanna -Żagań – pomoc ludziom/zwierzętom zrzesza osoby chętne do sąsiedzkiej pomocy i zbiera również sygnały od mieszkańców na temat ewentualnych potrzeb.

Przypominamy również, że zamknięte pozostają placówki oświatowe, muzeum, jednostki kultury, miejskie obiekty sportowe, place zabaw. Zachęcamy do pozostania w domu.