Serdecznie zapraszamy mieszkańców Żagania do skorzystania z wakacyjnej oferty w ramach „Rodzinnych wakacji z maszkaronem”. Znajdują się w niej, m.in. warsztaty brazylijskiej sztuki walki capoeira, warsztaty taneczne, plastyczne, fotograficzne, teatralne, astronomiczne i stolarskie w Żagańskim Pałacu Kultury, filmowe lato dla dzieci i młodzieży w Sali Inter pałacu, gry terenowe, bezpłatne zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich (w określone dni do dyspozycji mieszkańców będzie bezpłatny autobus* dowożący zwiedzających na teren Muzeum), nocne obserwacje astronomiczne, bezpłatne zwiedzanie biblioteki poaugustiańskiej i spacerki krajoznawcze z przewodnikiem po mieście. Kulturalną ofertę wzbogaci spotkanie z podróżnikami „Pieszo z Kanady do Panamy”, koncerty, teatrzyki dla dzieci, Letnia Czytelnia Prasy oraz Festiwal Tanga Argentyńskiego TANGO BAROCCO.

Sporą dawkę ruchu zapewni WODNE SZALEŃSTWO na krytej pływalni, gry i zabawy lekkoatletyczne na stadionie Arena, Wakacyjna Szkółka Piłkarska oraz zajęcia fitness dla młodzieży i dorosłych. Na terenie Kąpieliska Miejskiego będzie rozgrywana Letnia Liga Michała w piłce siatkowej, warto również skorzystać z możliwości gry w tenisa ziemnego oraz squasha na żagańskiej Arenie. Dla korzystających z pływalni Arena w trakcie wakacji przygotowano dodatkowy basen zewnętrzny i strefę relaksu.

W trakcie wakacji będą również otwarte Orliki przy PSP 2 i PSP 3, od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00, w soboty i w niedziele od 14.00 do 19.00.

Z uwagi na COVID-19 program „Rodzinnych wakacji z maszkaronem” może ulec zmianie. Wejścia na wszystkie wydarzenia będą odbywały się na zasadzie wcześniejszych zgłoszeń u organizatorów. Szczegóły dostępne na stronach jednostek.

Oferta spółki Arena jest bezpłatna dla dzieci i młodzieży z Żagania uczących się w szkołach podstawowych i średnich. Dorośli mogą skorzystać z popołudniowych zajęć zorganizowanych za opłatą (ulgową).  Ilość osób uczestniczących w zajęciach dostosowana zostanie do aktualnie obowiązujących wymogów sanitarnych. Zasady wejścia na obiekty publikowane będą na  bieżąco na stronie internetowej www.arena.zagan.pl oraz profilu FB.

*Na sobotnie bezpłatne zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich wybierz się bezpłatnym autobusem w dniach 04.07.2020, 18.07.2020, 25.07.2020, 01.08.2020, 22.08.2020, 29.08.2020:

wyjazd:  Rynek godz. 14.45 – Żaganny – Konopnickiej – Kochanowskiego  –  Muzeum

powrót: Tunel ,, HARRY” o godz. 17.00 – Kochanowskiego -Konopnickiej- Żaganny- Rynek